W czerwcu chcę Ci przedstawić w mojej serii MOTYWARKA – czyli o najlepszych motywach na WordPressa – kolejną porcję 5 najlepszych darmowych motywów na WP. Tym razem dobrałam je pod kątem KOBIET.

Sama kiedyś wpisywałam w google: „kobiece motywy na wordpressa” (również po angielsku!) i z przerażeniem odkryłam, że niewiele jest do znalezienia. A to co jest to przedpotopowy design, obowiązkowo różowy i z motylkami.

Dlatego chcę to odrobinę naprawić! Przeglądam tysiące motywów, żeby być zawsze na bieżąco i wyszperałam 5 naprawdę fajnych kobiecych 🙂

Najlepsze darmowe KOBIECE motywy na WordPressa

1. Angilla by EasyBlogThemes

Angilla to bardzo nowoczesny i nieprzeładowany motyw dla tych, którzy lubią subtelność, eteryczność i elegancję. Motyw ma rozbudowane możliwości personalizowania, fajne animacje i wszystkie elementy, które nowoczesny blog powinien mieć. Mocno eksponuje zdjęcia, ma wbudowane ikonki do shareowania, instagram w stopce. Jeśli lubisz jasne, przejrzyste i eleganckie blogi to może być coś dla Ciebie!

KOBIECE motywy na WordPressa angllaPobierzDemo

 

2. LoveFashion by EasyBlogThemes

Kolejny motyw z tej samej stajni, ale nie taki sam. Jest bardzo prosty i skupia się na postach. Nie ma tu zbędnych ozdobników, sidebara (na stronie głównej) ani rozbudowanej stopki. Są za to duże zdjęcia, więc jeśli to one są dla Ciebie najważniejsze – to idealny układ. Jest też wyeksponowany formularz zapisu do newslettera i wyróżniony instagram w stopce. Design jest bardzo minimalistyczny dzięki czemu strona wygląda czysto, przejrzyście i jest czytelna, a czytelnik skupia się na tym co najważniejsze, czyli na Twoich postach i zdjęciach.

KOBIECE motywy na WordPressa fashion lovePobierzDemo

 

3. Juliet by LyraThemes

Juliet to bardzo fajny elegancki motyw, który przyda Ci się jeśli masz już sporo treści na blogu. Ma duży baner, którym można fajnie przykuć uwagę, wyróżnione posty przypięte na górze. Do tego w przejrzysty sposób pokazane są najnowsze posty. W stopce i sidebarze jest przestrzeń na umieszczenie dodatków. Ikonki social mediów są dobrze widoczne. Design jest jasny i czysty, zachowana jest spora ilość białej przestrzeni, która właśnie odpowiedzialna jest za efekt czytelności i przejrzystości strony. Dodatkowo jest też off canvas menu, czyli takie menu, które pojawi się dopiero po kliknięciu w ikonkę (u nas na stronie też jest takie! Kliknij w diament w prawym górnym rogu).

KOBIECE motywy na WordPressa julietPobierzDemo

 

4. Orsay by MoozThemes

Orsay jak widać to nie tylko marka odzieżowa 😉 Jest to też bardzo przyjazny i kobiecy motyw do WordPressa. Tak jak poprzednie motywy ten też jest jasny, przejrzysty i nowoczesny. Wyróżnia go delikatny i elegancki design. No i świetny duży slider z wyróżnionymi postami, którym na pewno zwrócisz uwagę czytelnika. Do tego jest sidebar i stopka, w których zachowane jest dużo białej przestrzeni dzięki czemu nie będą się wydawały zapchane. Jest też modny instagram w stopce i ostylowany widget do newslettera. Motyw ładnie eksponuje zdjęcia.

KOBIECE motywy na WordPressa orsayPobierzDemo

 

5. Excellent by ThemeFreesia

Na koniec wisienka na torcie 🙂 Rozbudowany motyw odpowiedni też to założenia sklepu online (woocommerce). Nie jest to może oczywisty wybór w kategorii kobiecych motywów, ale ze względu na nowoczesny i elegancki, ale nie nudny design postanowiłam go tu umieścić. Na poniższych screenach widać jak różnie można go wykorzystać. Pomysł ze zrobieniem CV jest świetny. Nadaje się bardzo dobrze do zrobienia strony typu onepage lub standardowego bloga. Bardzo polecam przyjrzeć się mu bliżej i poznać jego możliwości.

KOBIECE motywy na WordPressa excellentPobierzDemo


Mam nadzieję, że któryś z wybranych przeze mnie motywów wpadł Ci w oko i spróbujesz go wypróbować. Jeśli podoba Ci się to zestawienie podziel się nim ze znajomymi! Będę za to bardzo wdzięczna i pomoże to nam w rozwijaniu bloga.