To lato jest szalone. Pogoda sama nie wie czego chce, czas pędzi jak szalony a praca piętrzy się w zastraszającym tempie… Ale, ale! Nie zapominam o MOTYWARCE, chociaż tym razem wystąpi jako podsumowanie ogólno-letnie. Zapraszam zatem na przegląd ciekawych darmowych motywów typu PORTFOLIO.

Z portfolio to jest tak, że większość twórców chciałaby, żeby ich portfolio było wyjątkowe, takie INNE, żeby miało to COŚ. Z drugiej strony, nie może ono przyćmiewać samych prac, w końcu to one są najważniejsze! Portfolio powinno więc być przejrzyste i proste, stanowić tło dla prac autora. Ale przecież nie może być nudne i zwykłe!

Wydaje się, że nie da się połączyć tych 2 stron medalu. Na szczęście Portfolia rządzą się trochę innymi prawami i przede wszystkim mają być zgodne z osobowością autora. Jak wszędzie tak i tutaj są pewne reguły i mody, ale w drodze do celu trzeba nieźle lawirować, żeby efekt zadowalał wszystkich. Poniższe motywy mogą pomóc Ci w stworzeniu własnego wyjątkowego i nowoczesnego portfolio!

Portfolio musi być czyste, przejrzyste i stanowić tylko tło dla prac, jednocześnie ma być wyjątkowe i z charakterem!Kliknij, aby Tweetnąć

 

1. PORTFOLIO GALLERY by Web Dorado

Portfolio Gallery to motyw z układem pionowym, czyli logo, menu itd znajdują się po jednej ze stron zamiast na górze. Prace są zaprezentowane w ciekawym układzie kafelkowym. Jest oczywiście możliwość dołączenia strony „o mnie” lub „kontakt” oraz bloga. Na pierwszy rzut oka widać jednak co na tej stronie gra główną rolę. Zdjęcia są dobrze wyeksponowane. Strona jest praktyczna i ma nowoczesny „płaski” wygląd.

darmowe motywy PORTFOLIOPobierzDemo

 

2. Boardwalk by Automattic

Boardwalk to wyjątkowy sposób prezentacji prac. Poszczególne prace dodawane są jako wpisy i wyświetlane jeden za drugim, więc scrolluje się w bok, do coraz starszych prac. Jest to portfolio bardzo proste, bez podziału na kategorie, bez dodatku bloga (bo ten zajęty jest już przez nasze prace). Za to jest bardzo efektowny i przejrzysty. Sporo opcji pozwala go mocno dopasować do konkretnych potrzeb, a nowoczesny czysty wygląd jest teraz bardzo modny. Bardzo dobrze wyeksponowane są ikony social media. Można też dodać podstrony np. „oferta”, „o mnie” itd. Prace w portfolio mogą być „filtrowane” przez system kategorii i tagów, które przynależą do blogowych wpisów.

darmowe motywy PORTFOLIO wordpress portfolio boardwalkPobierzDemo

 

3. Radcliffe by Anders Norén

Radcliffe to bardzo podobny motyw do poprzedniego, ale w klasycznym pionowym układzie. Poszczególne prace również umieszcza się w nim jako osobne wpisy, czyli nie jest on stworzony dla tych, którzy chcą jednocześnie prowadzić blog. Za to można filtrować prace za pomocą standardowych blogowych kategorii i tagów. Zdjęcia są bardzo mocno wyeksponowane. Motyw jest bardzo przejrzysty i czytelny, ma też bardzo fajną stronę z archiwum. Bogatszy jest też o widoczne od razu menu oraz widgety w stopce, gdzie można umieścić najważniejsze informacje.

PobierzDemo

 

4. Proper Lite by ModernThemes

Proper Lite to darmowa wersja płatnego motywu. Niby okrojona, ale moim zdaniem świetnie nadaje się do nowoczesnego i przejrzystego portfolio. W tym motywie możesz z łatwością prowadzić równolegle bloga, mieć podstrony z informacjami a prace wyświetlać w formie ciekawej galerii. Fajne jest wielkie zdjęcie, które wita odwiedzającego, można tu umieścić swoją najlepszą lub najbardziej intrygującą pracę by zachęcić do przeglądania strony dalej. Na stronie głównej jest też miejsce na dane kontaktowe i bardzo widoczne ikony SM. Motyw ma dużo opcji, dzięki którym można do dostosować do własnych potrzeb. Warto też zastanowić się nad płatną wersją, która nie jest droga a daje bardzo dużo możliwości.

darmowe motywy PORTFOLIO wordpress portfolio proper litePobierzDemo

 

5. Abito by FedeWeb

Abito to nie najbardziej oczywisty wybór. Jednak jego unikatowy graficzny układ pozwala świetnie go wykorzystać do budowy wyróżniającego się portfolio. W tym motywie jest miejsce na kreatywne pokazanie prac oraz bloga i podstrony. Jest też praktyczna stopka na najważniejsze informacje i ikony social media. Bardzo mocno są wyeksponowane zdjęcia a strona „Kontakt” przyciąga wzrok. Jest też dużo opcji do dostosowania, więc można mocno stronę dostosować do swoich preferencji. Poza głównym menu można też dodać boczne, wysuwane.

darmowe motywy PORTFOLIO wordpress portfolio abitoPobierzDemo


W takim razie do dzieła!

Jeśli uważasz, że ten wpis jest przydatny miło mi będzie jak podzielisz się nim ze znajomymi. A jeśli użyjesz jednego z polecanych przeze mnie motywów koniecznie daj znać w komentarzu. Będę też wdzięczna za polecenia innych motywów, które Twoim zdaniem warte są uwagi.