I zaraz znowu Święta… Wszędzie ładnie opakowany towar, mnóstwo ozdób, piękne zdjęcia potraw i propozycje wystroju wnętrz. Przed świętami wszystko kusi podwójnie. Tak bardzo chcemy żeby ten czas był pełen magii i żeby niczego nie zabrakło. Nas najbardziej cieszą ozdoby i prezenty wykonane własnoręcznie.  Żeby mieć na to czas, przygotowania często zaczynamy już w październiku 😀 Dzisiaj opowiem jak przygotować świąteczne etykiety do prezentów, a na koniec mam dla Ciebie niespodziankę.

 

 

Jak zrobić własne etykiety świąteczne do druku

 

Zrób to sam! – zaprojektuj swoje własne etykiety w programie Canva. Nasz szablon sprawi, że to proste. Ten wzornik kształtów pomoże Tobie zaprojektować każdą z etykiet osobno, a potem wszystkie razem wydrukować i wyciąć wzdłuż linii.

Wystarczy, że masz drukarkę i dostęp do internetu żeby zaprojektować własne etykiety do prezentów. Nawet drukarka nie jest niezbędna. Projekt możesz zgrać przecież na pendrive’a i zanieść do punktu ksero. Pokażę Ci jak za pomocą Canvy i naszego szablonu zrobić coś indywidualnego.

  •  Pobierz nasz szablon świątecznych etykiet do Canvy ze strony z freebiesami i zapisz na dysku.
  •  Następnie otwórz stronę z darmowym edytorem grafiki online – Canva. Jeśli nie posiadasz tam swojego konta, to załóż je. Możesz też kliknąć zaloguj przez Facebook lub Google. Wystarczy, że skorzystasz z darmowej opcji Canvy.
  • W polu wyszukiwania wpisz „A4” żeby wybrać odpowiedni rozmiar kartki.
  • Z paska wyboru funkcji po lewej stronie wybierz ikonkę „Przesłane” i dalej „Prześlij obraz” żeby załadować nasz szablon. Odszukaj na dysku pobrany z naszej strony plik z szablonem. Wybierz nasz szablon z listy, a zaraz pojawi się na kartce z projektem. Rozciągnij go za narożniki, tak jak na podglądzie poniżej.

Świąteczne etykiety z szablonem do Canvy. Krok po kroku - tutorial.

  • Wyszukaj odpowiednie elementy graficzne korzystając z tych oferowanych przez serwis. Skorzystaj z możliwości zmiany kolorów i przytnij elementy, jeśli mocno wystają za wzornik. Dodaj napisy – Canva oferuje również fonty z polskimi znakami (znajdziesz je na górze rozwijanej listy z fontami).

Świąteczne etykiety z szablonem do Canvy. Tutorial.

 

  • Jeśli wybór grafik Cię nie satysfakcjonuje, poszukaj ich na stronach z grafikami. Polecamy serwis Pixabay gdyż oferuje on darmowe grafiki, a do tego możliwość odfiltrowania obrazków bez tła. O to w tej chwili nam chodzi 🙂 Żeby odfiltrować takie grafiki, wybierz z rozwijanego menu „kolor” opcję „przezroczystość”. Drugą witryną, na której znajdziesz sporo darmowych obrazków bez tła jest Pngtree (grafiki mają licencje do użytku prywatnego lub komercyjnego, sprawdź jeśli to konieczne). I voilla! Pobrane z witryn grafiki wgrywasz do Canvy analogicznie jak nasz szablon.

Świąteczne etykiety z szablonem do Canvy. Darmowe grafiki.

 

  • Skończony projekt ściągnij na swój dysk klikając ikonkę pobrania. Wybierz typ pliku – „PDF gotowy do druku”, bez znaczników.
  • Projekt wydrukuj na grubszym papierze. Kartki z bloku technicznego sprawdzą się doskonale.

 

A teraz zapowiadana niespodzianka 🙂

Jeśli nie masz głowy do samodzielnego projektowania – pobierz nasze etykiety do prezentów i ciesz się nimi równie mocno.

Zaprojektowałam je tak, że można wydrukować je na czarno-białej drukarce bo są w eleganckich odcieniach szarości 🙂

 

Darmowe etykiety do prezentów. Pobierz wzór i wydrukuj na swojej drukarce. Projekt w odcieniach szarości.

Piękne etykiety do prezentów… w prezencie od nas 🙂

 

Z okazji Świąt i tego, że po prostu rozpiera nas Świąteczna energia i czujemy już ten klimat – mamy dla Ciebie

zestaw świątecznych etykiet do pobrania

 

Kliknij przycisk żeby pobrać. Etykiet możesz użyć do swoich potrzeb totalnie za free oraz udostępniać na swojej stronie i w mediach społecznościowych z linkiem do pobrania od nas.

To jest link: https://kotkreator.pl/produkt/swiateczne-etykiety-do-druku/

Wzór nie jest przeznaczony do użytku komercyjnego.

Pobierz nasze darmowe etykiety do druku i obdaruj bliskich na Święta.

Etykiety do druku. Pobierz nasze etykiety i wydrukuj na swojej drukarce. Ciesz się z pięknych etykiet na Święta.

 

Najlepsze życzenia – wesołych Świąt, magicznych chwil w sympatycznym gronie i pomyślności w Nowym Roku

życzy KotKreator