Idealna zimowa paleta kolorystyczna
Zima nadchodzi wielkimi krokami, właściwie to już od Wszystkich Świętych zakładasz kozaki, szalik i czapkę. Zmieniają się też nastroje, jeśli akurat nosisz się z zamiarem uruchomienia bloga lub strony www, prawdopodobnie myślami wodzisz wokół zimowej kolorystyki.
Jaka jest ta idealna? Nie do końca zimna, trochę iskrząca, jak mroźne powietrze i ciepły szalik 😉
Przygotowałam kilka propozycji, a przy okazji tipy jak stworzyć paletę kolorów ze zdjęcia.
Jak stworzyć funkcjonalną paletę kolorów
Żeby wybrane kolory przydały się nam podczas budowania strony internetowej i w trakcie pisania bloga, paleta musi być dobrze skomponowana. KotKreator poleca dobór 5 kolorów. Jest to optymalna ilość, dająca dostateczny wybór i zapewniająca spójność i porządek w tonacji strony.
Ilustracja z zasobów domeny publicznej (Public Domain), licencja CC0.
Zimowe palety kolorów na bloga
Nasze palety kolorystyczne znajdziesz w kocim miejscu na Pintereście. Jeśli Ci się przydadzą daj nam znać w komentarzu. Jeżeli chcesz żebyśmy stworzyły dla Ciebie spersonalizowaną paletę – napisz do nas na maila, z chęcią się tym zajmiemy.
Jak stworzyć paletę kolorów ze zdjęcia
Moim ulubionym narzędziem do przygotowywania kolorystyki stron internetowych oraz identyfikacje firmowych jest Coolors.co.
Wybrałam je z kilkunastu innych narzędzi i gruntownie przetestowałam. Pozwala zbudować paletę od podstaw jak również stworzyć ją na bazie zdjęcia. Zdjęcie można uploadować z dysku lub wkleić jego adres URL (wystarczy otworzyć dowolne internetowe zdjęcie w nowej karcie przeglądarki lub kliknąć na nim prawym przyciskiem myszy i wybrać „Kopiuj adres obrazu” z menu kontekstowego).
Coolors.co pozwala na poprawki palety stworzonej na bazie obrazu. Kolory są wybierane automatycznie więc zdarza cię, że trzeba jakiś poprawić by tworzył harmonię. (Pamiętaj też o funkcjach poszczególnych kolorów, o czym pisałam wyżej.) Ponadto, możesz zapisać ułożoną paletę na swoim koncie bezpośrednio w witrynie lub na twardym dysku. Coolors.co generuje paletę w formie kolażu ze zdjęciem, samą paletę lub paletę w pełnych rozbarwieniach.
Plik możesz wyeksportować w formie PNG, SVG (wektorowy), PDF i kod sCSS.
Jako generator palet sprawdza się też Color Palette Generator. Choć jest on znacznie prostszy zdarza się, że tworzy lepsze kompozycje „z automatu”.
Przyjemniej zabawy z kolorami 😉
Jeśli uważasz, że artykuł może się komuś przydać, podziel się linkiem. Cześć 🙂
Ja jesienią chętniej wybieramy ciepłe odcienie, takie jak burgund – chociaż kolorystycznie mogę się „ogrzać” 😉
Czyli według zasady: Chcemy tego, czego akurat nie mamy 🙂 Burgund jest typowo jesienny, może zdobię jeszcze jesienne paletki.
Ja chyba nie różnicuję kolorów od pory roku:-)
To tylko taka inspiracja. Ja zauważam jesienią pewne zmęczenie kolorami i mam ochotę od nich odpocząć. Tego lata była duża moda na wręcz biały minimalizm więc może mniej to też odczuwam.
O wow! jak to możliwe, że ja tu do Ciebie wcześniej nie dotarłam:) bardzo dziękuję za tak przydatny wpis! I zostaję na dłużej:)
Dziękuję Ula 🙂
Dopiero się rozkręcamy 😉
Genialne!!!
Dokładnie 😉