Czas najwyższy podzielić się znowu garścią motywów! Tym razem na tapecie jest 5 ciekawych kulinarnych motywów WordPress, czyli coś dla blogerów kulinarnych i/lub firm związanych z jedzeniem. Jeśli nie zajmujesz się jedzeniem, a jeden z motywów wpadł Ci w oko – nic nie stoi na przeszkodzie z niego skorzystać!

Blogi kulinarne rozwijają się jak szalone, specjalizują się profesjonalizują. Czasy gdy do przepisu dodawało się niewyraźne zdjęcie na ceracie i z brzydką łyżką odeszły w zapomnienie. Poza przejrzystymi i dobrymi przepisami najważniejsze są w takich miejscach właśnie piękne zdjęcia. Dlatego dobry motyw kulinarny musi je dobrze eksponować. Ważna jest tez przejrzystość i możliwość łatwego sortowania oraz wyszukiwania przepisów.

Blog kulinarny musi mieć intuicyjną nawigację!Kliknij, aby Tweetnąć

 

1. KALE by LyraThemes

Kale w wersji Lite, bo o tej właśnie będę mówić – to bardzo ładny, przejrzysty i nowoczesny motyw w sam raz nie tylko na blog kulinarny. Ma bardzo ładną elegancką stylistykę i pięknie eksponuje zdjęcia, które w przypadku jedzeniowej tematyki są bardzo ważne. Do tego ma podwójne menu, wyeksponowane ikony social media oraz dodatkowego eksponowania wyróżnionych postów. Szablon posta od razu wygląda jak szablon przepisu, a szablon stron kategorii też ładnie listuje konkretną kategorię przepisów.

PobierzDemo

 

2. Veggie Lite by AnarielDesign

Veggie to znów wersja Lite płatnej wersji motywu, ale jestem przekonana, że spełni wymagania wielu osób nawet w tej okrojonej wersji. Mamy tutaj nowoczesny trochę hipsterski wygląd. Do tego możliwość ustawienia dowolnego układu strony głównej za pomocą page buildera. Zdjęcia są duże i mocno wyeksponowane. Postom można nadać wygląd typowego przepisu. Są oczywiście dobrze wyeksponowane ikonki social mediów, jest też funkcjonalna stopka.

MOTYWARKA 5 ciekawych kulinarnych darmowych motywow WordPress VeggiePobierzDemo

 

3. Food Express by TemplateExpress

Food Express to bardzo rozbudowany motyw, który będzie idealny nie tylko dla blogów kulinarnych, ale przede wszystkim dla gastronomii. Wspiera wtyczkę do rezerwacji, można w nim przedstawiać w atrakcyjny sposób menu oraz ofertę. Są tu oczywiście ikonki social media, wyszukiwarka itd. Duże możliwości daje układ pierwszej strony, która można dopasować do potrzeb. Jest też stopka i mapa. Warto przyjrzeć się temu motywowi, bo jak na darmową opcję ma bardzo dużo funkcji!

MOTYWARKA 5 ciekawych kulinarnych darmowych motywow WordPress Food ExpressPobierzDemo

 

4. Bakes and Cakes by RARATheme

Bakes and Cakes to propozycja dla gastronomicznego biznesu. Ze względu na stylistykę pasuje bardziej do klimatów cukierniczych, ale ograniczeniem jest tu tylko wyobraźnia! Rozbudowana strona główna stwarza wiele możliwości. Motyw zintegrowany jest z formularzem kontaktowym i wspiera woocommerce, więc można w nim zrobić sklep. Zdecydowanie to motyw o sporym potencjale. Jest to wersja Lite, więc jeśli Ci się spodoba możesz zakupić wersję PRO.

MOTYWARKA 5 ciekawych kulinarnych darmowych motywow WordPress Bakes and cakesPobierzDemo

 

5. Kouki by FelixDorner

Kouki to znów propozycja idealna dla bloga kulinarnego, ale takiego na którym najważniejsze są przepisy i piękne zdjęcia. Nie ma tu zbędnych rozpraszaczy, liczą się tylko przepisy. Są oczywiście odnośniki do social mediów i chowane menu, ale nie ma wątpliwości co tutaj odgrywa główną rolę. Motyw pięknie eksponuje zdjęcia, które zachęcają do wypróbowania przepisów. To motyw idealny dla prawdziwych minimalistów.

MOTYWARKA 5 ciekawych kulinarnych darmowych motywow WordPress KoukiPobierzDemo


Aż zgłodniałam!

Życzę owocnych wyborów, mam nadzieję, że te 5 ciekawych kulinarnych darmowych motywów WordPress Ci się przyda.

Jeśli uważasz, że ten wpis jest przydatny miło mi będzie jak podzielisz się nim ze znajomymi. A jeśli użyjesz jednego z polecanych przeze mnie motywów koniecznie daj znać w komentarzu. Będę też wdzięczna za polecenia innych motywów, które Twoim zdaniem warte są uwagi.