Kolejny miesiąc – kolejna motywarka. Tym razem 5 najlepszych darmowych BLOGOWYCH motywów WordPress w majowym wydaniu. Skupiam się dzisiaj na motywach dobranych pod kątem blogów. Wbrew pozorom przeznaczenie lub cel danej strony nie jest bez znaczenia przy wyborze motywu. Wręcz uważam, że to kluczowa sprawa. Nie wystarczy, żeby strona www była „ładna” co oczywiście też jest pojęciem względnym.

Blogi to specyficzny rodzaj stron, których autorzy mają różne priorytety i na różne elementy chcą kłaść nacisk. Dla niektórych najważniejsza będzie treść, dla innych zdjęcia, dla kolejnych nietypowe rodzaje wpisów np. z przepisami, a dla jeszcze innych najważniejsze będzie pozyskanie przez bloga klientów. Na szczęście motywów do WordPressa jest cała masa, a ja dzisiaj pokażę 5 wybranych i naprawdę fajnych.

5 najlepszych darmowych BLOGOWYCH motywów WordPress, którym warto się przyjrzeć bliżej! Kliknij, aby Tweetnąć

 

5 najlepszych darmowych BLOGOWYCH motywów WordPress

 

1. Olesya by Ayothemes

Jeśli na Twoim ważne są zdjęcia wybierz motyw, który je pięknie wyeksponuje. Poza tym blog ma bardzo fajny slider z wyróżnionymi postami, to bardzo fajny element, żeby przypominać swoje najlepsze wpisy. Ciekawy jest też sposób prezentacji okienka do zapisu do newslettera – wyróżnia się i zachęca do zapisu. Na sam koniec wisienka, czyli bardzo popularny w tej chwili i pożądany sposób prezentacji konta na Instagramie – poziomo wyświetlone zdjęcia przyciągają wzrok i nakłaniają do kliknięcia.

 

5 najlepszych darmowych BLOGOWYCH motywów WordPress Olesya-Lite-wordpress-blog-themePobierzDemo

 

2. FlyMag by ThemeIsle

Blog blogowi nie równy, niektóre są tak rozbudowane i bogate w treści, że zaczynają przypominać magazynowe portale. Motyw FlyMag jest idealny do takich blogów, bo w estetyczny sposób prezentuje dużo treści na głównej stronie. Poszczególne działy mają swoje kolory, jest też slider z nowościami, albo nowoczena mozajka zdjęć itd. Sposobów prezentacji najnowszych postów jest co najmniej kilka. Poza tym posty można wyświetlać podzielone na kategorie. Na samej górze jest też pasek, w którym przewijają się wybrane „newsy”. To bardzo rozbudowany motyw, który można bardzo dobrze wykorzystać.

5 najlepszych darmowych BLOGOWYCH motywów WordPress flymag-wordpress-blog-themePobierzDemo

3. ionMag by WPion

Ten motyw to prawdziwa perełka! Ma wbudowany builder więc można go praktycznie dowolnie dostosować. Firma przygotowała kilka wersji demo, żeby zaprezentować jego możliwości. Są tu wszystkie elementy, które mogą być potrzebne nowoczesnemu blogowi. Są slidery, nowoczesne galerie, miejsce na podwójne menu, ikonki social mediów w widocznym miejscu, duże zdjęcia, megamenu i wiele innych opcji, które są typowe dla płatnych motywów. Zdecydowanie warto mu się przyjrzeć!
Na pochwałę zasługuje szczegółowa dokumentacja i dopracowany wygląd mobilny.

5 najlepszych darmowych BLOGOWYCH motywów WordPress ionMag-wordpress-blog-themePobierzDemo

4. Everly Lite by PMCoding

Everly to bardzo stylowy i dopracowany motyw, który daje dużo możliwości dostosowania go. Wyeksponowane są social media i newsletter, blog jest czytelny i przejrzysty. Można w nim bardzo dobrze wyeksponować zdjęcia. Jest też bardzo fajny trójkafelkowy układ pod menu, w którym można umieścić polecane strony/posty. Przykładowe układy zobaczysz na zdjęciu poniżej lub w demo motywu. Moim zdaniem to bardzo fajna propozycja, jeśli chcesz by Twój blog był nowoczesny i kobiecy.

Everly-wordpress-blog-themePobierzDemo

5. Ragnar Lite by PMCoding

Ragnar to siostrzany motyw wyżej wymienionego Everly, ale umieszczam go też w zestawieniu, bo moim zdaniem tak samo zasługuje na uwagę. Niestety tutaj nie mamy aż tak dużej swobody w dostosowywaniu, bo w wersji darmowej twórcy przewidują tylko jeden układ. Mimo tego, nadal uważam, że to bardzo fajna propozycja, taka bardziej „męska”. Motyw w dalszym ciągu dobrze eksponuje social media i newsletter, wyposażony jest też w układ trójkafelkowy, dzięki któremu można wyróżnić 3 konkretne pozycje. Zdecydowanie warto wziąć go pod uwagę!

ragnar-wordpress-blog-themePobierzDemo


Powodzenia w wybieraniu!