Czas na kolejną porcję polecanych przez nas DARMOWYCH motywów BLOGOWYCH do WordPressa! Starałam się wybrać te najciekawsze, modne i zgodne z trendami, ale też użyteczne. Wiem, że tym zatrzęsieniu motywów łatwo się pogubić, więc przychodzę z odsieczą 😉

No to nie zwlekam już, zaczynajmy!

Porcja świetnych DARMOWYCH motywów pod WordPress!Kliknij, aby Tweetnąć

 

1. THE THINKER Lite by Anarieldesign

The Thinker w wersji Lite to jasny, minimalistyczny i elegancki motyw blogowy. Jest jasny, przejrzysty i czysty, a do tego fajnie będzie się komponował z tłem w kolorze niekoniecznie białym. Wszystkie dodatki i ozdobniki zrobione są ze smakiem. Bardzo fajnie wyglądają też wyciągnięte cytaty. Mamy tutaj tradycyjny układ blogowy, czyli listę wypisów (początków) postów wraz z dużym zdjęciem. Całość wygląda elegancko i nie przytłacza tego co na blogu najważniejsze, czyli treści.

darmowych motywów BLOGOWYCH do WordPressa the thinkerPobierzDemo

 

2. BLOG EXPERT by Themeinwp

BLOG Expert to nowoczesny motyw z dużym, przyciągającym wzrok sliderem. To dobry sposób na przyciągnięcie uwagi czytelnika i zainteresowanie go swoim blogiem. Poza tym design znów jest jasny, czysty i ma wolne „oddychające” przestrzenie. Póki co właśnie taki wygląd jest w cenie. Można zmienić w nim ułożenie sidebara lub całkiem z niego zrezygnować. Wielkim plusem jest dodatkowe menu na samej górze oraz wysuwany sidebar, docenią te funkcje ci, którzy mają sporo treści do zaprezentowania.

darmowych motywów BLOGOWYCH do WordPressa blog expertPobierzDemo

 

3. YUUTA by Felix Dorner

YUUTA to motyw, który zdecydowanie się wyróżnia. Przede wszystkim eksponuje zdjęcia, ale też tekst. Subtelnie sygnalizuje social media. Ten motyw jest idealny dla osób, które nie potrzebują bombardować czytelnika odnośnikami do podstron i innych wpisów, social mediów, freebiesów itd. Dla tych, którzy kładą szczególny nacisk na zdjęcia i przekaz. Jestem pewna, że można na nim zbudować wyjątkowy wizualnie blog, który na długo pozostanie „aktualny”, bo nie podąża ślepo za mieniającymi się trendami.

darmowych motywów BLOGOWYCH do WordPressa yuutaPobierzDemo

 

4. MISSION NEWS by Competethemes

Mission News to bardzo fajny motyw dla osób, które chcą zaprezentować dużo treści. Wyglądem przypomina klasyczną gazetę z codziennymi wiadomościami, ale jej design jest minimalistyczny, dzięki czemu mimo dużej ilości widocznych postów nie ma wrażenia chaosu. Na plus zaliczam też podwójne menu, wyeksponowane social media i miejsca na reklamy. Idealny dla blogerów, którzy często publikują, bo ich posty nie zginą od razu w natłoku innych.

darmowych motywów BLOGOWYCH do WordPressa mission newsPobierzDemo

 

5. FASHY by Premiumcoding

Fashy lite to darmowa wersja płatnego motywu pro. Jednak już w jego darmowej wersji jest naprawdę godny polecenia. Ma czysty, minimalistyczny, ale nowoczesny i wyraźny charakter. Kontrastowe elementy są mocne i wyraźne, a całość spójna i przyciągająca wzrok. Przy pomocy pagebuildera (np darmowego) można sobie wyklikać naprawdę fajnego bloga. W wersji darmowej nie ma wszystkich funkcjonalności, ale warto się zainspirować i spróbować je wprowadzić za pomocą dostępnych darmowych dodatków.

darmowych motywów BLOGOWYCH do WordPressa fashy litePobierzDemo


Aż zachciało mi się zmiany motywu na moim prywatnym blogu 😉

Mam nadzieję, że pomogłam Ci choć trochę w wyborze, albo pokazałam motywy, których jeszcze nie znasz. W każdym razie – powodzenia!

Jeśli uważasz, że ten wpis jest przydatny miło mi będzie jak podzielisz się nim ze znajomymi. A jeśli użyjesz jednego z polecanych przeze mnie motywów koniecznie daj znać w komentarzu. Będę też wdzięczna za polecenia innych motywów, które Twoim zdaniem warte są uwagi.