WordPress jest bardzo elastycznym CMSem, da się z nim zrobić prawie wszystko. Do tego jest królem motywów, których można znaleźć w sieci tysiące. Super nie?

Jednak czasem ten ogrom potrafi przytłoczyć… Bo jak tu wybrać coś dla siebie? Umówmy się – nie każdy z tych tysięcy motywów (potocznie błędnie nazywanych szablonami) jest warty uwagi. Dlatego zaczynam serię wpisów MOTYWARKA, która mam nadzieję ułatwi Ci wybór.

Motywarka: 5 najlepszych darmowych motywów WordPress – Sierpień 2016

1. Adirondack by Kelly Dwan

To bardzo nowocześnie wyglądający motyw kafelkowy. Zamiast stopki ma panel wyjeżdżający z góry. Całość mimo wszystko nie jest przekombinowana, wygląda przejrzyście i elegancko.

Jest jaki jest, nie ma w nim opcji personalizowania, dlatego nada się raczej jako portfolio lub blog o małej ilości kategorii.

Motywarka: 5 najlepszych darmowych motywów WordPress - Lipiec 2016

 

Demo | Pobierz

2. Glowline by ThemeHunk

Prosty, elegancki, przejrzysty i kobiecy. Można go dość mocno dostosować. Jego minimalistyczny styl jest bardzo na czasie!

Na pewno nada się dla blogów lifestylowych, modowych lub urodowych, oraz wielu innych.

Motywarka: 5 najlepszych darmowych motywów WordPress - Lipiec 2016

 

Demo | Pobierz

3. MadHat by InkHive

To bardzo nowoczesny i modny design. Bez zbędnych udziwnień, przejrzysty, elegancki. Fajnie eksponuje wyróżnione posty oraz ikony społecznościowe. Podoba mi się też to, że w stopce jest sporo miejsca na potrzebne informacje. Jest dość elastyczny i fajnie można go dostosować.

Świetnie sprawdzi się do różnego rodzaju blogów osobistych, modowych, lifestylowych.

Motywarka: 5 najlepszych darmowych motywów WordPress - Lipiec 2016

 

Demo | Pobierz

4. FaceBlog by Mystery Themes

Ciekawy, przyciągający wzrok i wyróżniający się motyw blogowy. Pięknie eksponuje na górze wpisy. Nietypowo rozwiązana zakładka „Kontakt”. Motyw eksponuje zdjęcia, więc jeśli to one grają ważną rolę – będą bardzo widoczne.

Jeśli lubisz się wyróżniać i szukasz czegoś mniej klasycznego w kwestii układu strony – sprawdź ten motyw. Podejrzewam, że miło Cię zaskoczy.

Motywarka: 5 najlepszych darmowych motywów WordPress - Sierpień 2016

Demo | Pobierz

5. Sauron by Webdorado

Świetny motyw typu „Onepage”, z animacjami i efektami. Daje bardzo dużo możliwości dostosowania wyglądu i funkcojanlności. Od razu sugeruje przydatne wtyczki. Super sprawdzi się jako strona firmowa, ofertowa, portfolio albo ciekawie prowadzony blog. Przy tym wszystkim design jest prosty, przejrzysty, czysty i nowoczesny.

Naprawdę można z niego sporo wyciągnąć!

Motywarka: 5 najlepszych darmowych motywów WordPress - Sierpień 2016

Demo | Pobierz


Mam nadzieję, że znajdziesz tu coś dla siebie!

Chcę publikować takie zestawienia motywów cyklicznie, żeby ułatwić Ci znalezienie w gąszczu innych ten najlepszy i najbardziej dopasowany do Ciebie!