Święta za pasem! Powoli zaczynamy czuć świąteczny klimat, planować prezenty i myśleć o dekoracjach. A czy stronę na WordPressie da się jakoś odświętnie przystroić? TAK! 

Spokojnie! Nie mam tu na myśli nakładki z padającym śniegiem, ani tym bardziej odpalenia playera z kolędami w tle 😉 Jeśli jednak masz ochotę zaakcentować świąteczny czas, jest na to prosty sposób. 

Tymczasowa grafika w sidebarze

To rozwiązanie sprawdzi się nie tylko w czasie świąt. Takie tymczasowe grafiki można dodawać przecież w dowolnym momencie, żeby podkreślić np. jakieś wydarzenie (rocznica działania firmy?) czy akcję (ciekawa promocja?). Więc jak to zrobić?

Bardzo prosto! WordPress ma w sobie wbudowany mechanizm, którym łatwo umieścimy dowolną grafikę w pasku bocznym, czyli w sidebarze.
Klikamy w menu bocznym Wygląd -> Widgety. Odnajdujemy widget, który nazywa się „Obrazek”, chwytamy go i przeciągamy w wybrane miejsce sidebara. Widgety są tam poukładane wg kolejności, w której występują na stronie. U nas jest to miejsce na samej górze. 
Wybieramy z biblioteki mediów obrazek, który chcemy umieścić w naszym pasku bocznym i voila! Możemy zrobić go jeszcze bardziej użytecznym dodając do obrazka link, który będzie kierował do wybranej strony.

WordPress jak dodać obrazek widget

Dodanie obrazka poprzez kod HTML

Można też dodać grafikę przez kawałeczek kodu HTML. Może się zdarzyć tak, że będzie Ci to potrzebne, być może będziesz chciał/a użyć obrazka gdzieś, gdzie nie można wstawić widgetu. Robi się to też prosto, wstawiając w miejsce gdzie chcemy obrazek kawałek kodu.
Ale najpierw załaduj obrazek do biblioteki mediów, następnie zlokalizuj go i kliknij (wewnątrz Media -> Biblioteka. Z boku pojawi Ci się bezpośredni odnośnik do obrazka – skopiuj go. 
Teraz czas na wstawienie kodu w wybranym przez Ciebie miejscu:

<img src="tu wklej wcześniej skopiowany link do obrazka" alt="dodatkowy opis obrazka">

To dla samego obrazka. Możesz do tego dodać dowolne znaczniki html, ale to już temat zbyt szeroki na ten wpis. Możesz jednak łatwo zamienić ten obrazek w klikalny link, wtedy kod powinien wyglądać następująco:

<a href="tu adres url gdzie ma kierować grafika"><img src="tu wklej wcześniej skopiowany link do obrazka" alt="dodatkowy opis obrazka"></a>
WordPress jak dodać obrazek html

I to wszystko!


Myślę, że to przydatna wiedza 😉 A dodatkowo taki delikatny świąteczny dodatek jest na tyle subtelny, że nie wyda się kiczowaty. Oczywiście dopasuj go graficznie do swojej strony i stylu!


Do pokazania przykładów użyłam grafik z darmowego źródła Designed by rawpixel.com / Freepik